Lesplanner

SW  
Lesdoelen
Inhoud
Bronnen
Huiswerk  
1
De student geeft voorbeelden van een aantal onvoorziene- en crisissituaties die kunnen voorkomen.
De student legt aan de hand van eigen praktijkvoorbeelden uit waardoor een onvoorziene situatie wordt veroorzaakt.
De student geeft aan welke kennis en vaardigheden zij nodigt heeft bij het reageren op onvoorziene- en crisisituaties
Inleiding onvoorziene- en crisissituaties
 
Boek: Communicatie MZ
Hoofdstuk 19  
Crisissituaties 19.1 t/m 19.6
 
2
De student geeft voorbeelden van grensoverschrijdend gedrag.
De student geeft aan de hand van praktijkvoorbeelden aan wanneer bij haar de grens overschreden is
De student herkent in een oefensituatie wanneer bij haar de grens overschreden wordt
De student oefent met het tijdig aangeven van haar grenzen bij onredelijke reacties en/of grensoverschrijdend gedrag.
Grensoverschrijdend gedrag 
Boek: Communicatie MZ Hoofdstuk 12 Opkomen voor jezelf  en Hoofdstuk 13 Intimiteit en ongewenste intimiteiten
 
Eigen bron docent 
 
 
 
3
De student geeft aan de hand van praktijkvoorbeelden aan waardoor grensoverschrijdend gedrag wordt veroorzaakt.
De student herkent (non-)verbale signalen bij de client die kunnen leiden tot grensoverschrijdend gedrag.
De student legt uit welke acties zij kan uitvoeren ter voorkoming van grensoverschrijdend gedrag.
Preventie grensover
-schrijdend gedrag
Boek: Communicatie MZ Hoofdstuk 12 Opkomen voor jezelf  en Hoofdstuk 13 Intimiteit en ongewenste intimiteiten
 
Eigen bron docent 
 
4
De student geeft voorbeelden van agressie.
De student geeft aan de hand van praktijkvoorbeelden aan waardoor agressie wordt veroorzaakt.
De student herkent (non-)verbale signalen die kunnen leiden tot agressie.
De student heeft een signaleringsplan ingezien/verwoordt hoe zij het signaleringsplan in de BPV gebruikt.
De student vult een gedeelte van een signaleringsplan in voor een client.
Signaleren
Agressie 
 
Eigen bron docent 
http://www.de-borg.nl/docs/Handboek_signaleringsplannen.pdf - signaleringsplan (altrecht, Ipse)tip 
 
5
De student legt aan de hand van praktijkvoorbeelden uit wanneer er gevaar is voor de client, de groep, collega’s en/of zichzelf
De student heeft een agressieprotocol gezien.
De student oefent met het de-escalerend communiceren met de client.
De student benoemt een aantal separatietechnieken en de hierbij horende regelgeving.
Omgaan met agressie
Boek: Kwaliteit en deskundigheid  
Hfst 14.3.2
 
Boek: Communicatie MZ
Thema 9 Hoofdstuk 21 ‘Agressief gedrag’
 
6
De student benoemt een aantal conflictstijlen en herkent bij zichzelf de meest gebruikte conflictstijl.
De student herkent in conflictsituaties welke conflictstijl wel en niet effectief zijn.
De student oefent met het hanteren van conflicten in een aantal voorkomende situaties (conflict tussen jou en collega, tussen jou en client, tussen twee cliënten)  
Conflicthantering 
 
Boek: Communicatie MZ
Thema 9 Hoofdstuk 22 Conflictsituaties en conflicthantering
 
7
De student bespreekt hoe zij heeft gehandeld tijdens een crisissituatie.
De student benoemt welke afspraken en richtlijnen er gelden.
De student legt uit welke hulp zij ingeschakeld heeft.
De student evalueert de crisissituatie en eigen handelen en verwoordt hoe herhaling kan worden voorkomen.
De student bespreekt in hoeverre vrijheidsbeperkende maatregelen zijn ingezet.
Crisisinterventie 
 
 
 
 
Boek: Communicatie MZ
Hoofdstuk 20 Begeleiden bij reacties op crisis 
 
 
 
8
Niveau 3
De student bereidt zich aan de hand van oefencasussen voor op het tentamen casuïstiek.
Niveau 4
De student oefent met risico-inventarisatie.
De student benoemt methoden van risico-analyse.
De student oefent met risico-evaluatie.
Voor-
bereiden tentamen
Risico-analyse
 
http://www.hkz.nl/wp-content/uploads/2015/06/Workshop-4-Kennismaking-met-Risicoanalyses.pdf

9
De student beschrijft aan de hand van een casus hoe ze zou handelen tijdens een crisissituatie en verantwoordt waarom.
Casuistiek tentamen
Lesstof lesweek 1-8

10
De student herkent rouwfasen en rouwtaken.
De student verwoordt hoe kinderen en mensen met een beperking of stoornis verlies ervaren en verwerken.
De student verwoordt hoe zij de client begeleidt bij verlies- en rouwverwerking.
Verlies en rouwverwerking
Boek: Communicatie MZ
Hoofdstuk 19  
Crisissituaties 
Eigen bron docent

11
De student legt uit hoe zij steun kan organiseren bij verlies- en rouwverwerking.
De student formuleert aan de hand van een casus ondersteuningsvragen en doelen en formuleert de aanpak in de begeleiding.
Verlies en rouwverwerking 
 
Boek: Communicatie MZ
Hoofdstuk 19  
Crisissituaties  
 
Eigen bron docent
 
 

12
De student reproduceert en heeft inzicht in de kennis opgedaan in de voorgaande lessen.
Kennistentamen
Lesstof lesweek 1-8 en 10-11

13
De student benoemt oorzaken, signalen en gevolgen van huiselijk geweld en kindermishandeling.
De student legt uit hoe zij de meldcode huiselijk geweld en kindermishandeling dient te gebruiken.
Huiselijk geweld en kindermishandeling
 
Eigen bron docent  
 
Site: MOVISIE
Meldcode huiselijk geweld
 
14
De student herkent signalen van huiselijk geweld en kindermishandeling
De student oefent met het bespreken van signalen van huiselijk geweld en kindermishandeling met de client en het systeem.
De student verwoordt hoe zij met dilemma’s omtrent dit onderwerp het best kan omgaan.
Huiselijk geweld en kindermishandeling 
 
 
Eigen bron docent  
 
Site: MOVISIE
Meldcode huiselijk geweld
 
 
 
 
15
De student benoemt oorzaken, signalen en gevolgen van seksueel misbruik.
De student legt uit wat mensen met een beperking kwetsbaar maakt op dit gebied.
De student benoemt maatregelen ter preventie van seksueel misbruik.
De student benoemt aandachtspunten, activiteiten en technieken op het gebied van preventie van seksueel misbruik.
Seksueel misbruik 
 
 
 
Boek: Communicatie MZ 
Hoofdstuk 13
 
Eigen bron docent
 
Tip: ‘Kloskoffer’ gericht op gehandicaptenzorg en seksualiteit 
 
16
De student herkent signalen van seksueel misbruik
De student oefent met het bespreken van signalen van seksueel misbruik met de client en het systeem.
De student verwoordt hoe zij met dilemma’s omtrent dit onderwerp het best kan omgaan.
Seksueel misbruik 
 
 
 
Boek: Communicatie MZ Hoofdstuk 13
 
http://www.rutgers.nl/ Rutger Nisso stichting 
 
Eigen bron docent
 
17
De student oefent met het geven van eerste hulp bij ongelukken
EHBO
Eigen bron docent

18
De student oefent met het geven van eerste hulp bij ongelukken
EHBO
 
 
Eigen bron docent 
 
19
De student benoemt een aantal vormen van epilepsie.
De student herkent signalen die leiden tot een epileptische aanval.
De student herkent een hypo en een hyper.
De student heeft een epilepsieprotocol gezien.
De student oefent met het geven van hulp bij een epileptische aanval en bij een hypo en een hyper.
Epilepsie  
Diabetes 
 
 
 
Eigen bron docent
 
Boek: Persoonlijke Verzorging 3.9.1/ 4.7.1
 
20
De student heeft een brandprotocol gezien.
De student oefent met het ontruimen na een brandmelding.
De student legt uit wat te doen bij verschillende oorzaken van brand.
De student benoemt een aantal maatregelen ter preventie van brand.
De student heeft een vermissingsprotocol gezien.
De student legt uit welke stappen zij zou ondernemen in het geval van vermissing.
Brand
Vermissing
 
 
Boek: Leefomgeving 3.2.2
 

 

Naar boven
/var/www/mzbasis.albeda.learningmatters.nl