Lesplanner
Het Thema Muzisch Agogische Methodiek wordt in 2 semesters aangeboden.
Semester 2 is gestart met een introductie in muzisch agogische methodiek (muziek, drama, beeldend (handvaardigheid, tekenen, textiel), sport en spel of audiovisuele vorming.), waarna de student dit heeft leren inzetten als middel om een doel te bereiken. Ook is er geoefend met werken met een werkplan en zijn een aantal begrippen geïntroduceerd die in semester 3 uitgebreid aan bod zullen komen.
In Semester 3 leren de studenten werken met een werkplan voor muzisch agogische activiteiten, maken ze een activiteiten en vaardigheidsanalyse en verdiepen ze zich in arbeidsmatig werken, belevingsgerichte activiteiten, ontwikkelingsgerichte activiteiten en de integratie van activiteiten.
SW |
Lesdoelen
|
Inhoud
|
Bron
|
Huiswerk
|
|
1
|
De student benoemt/beschrijft welke plek het vak muzisch agogisch inneemt binnen het beroep en binnen het leven van mensen.
De student maakt een planning voor haar werkzaamheden. De student plant de activiteiten en acties die in het kader van werk, scholing en vrije tijd door de cliënt ondernomen zullen worden; |
Introductie van de muzisch agogische methodiek binnen het beroep en de leefwereld van cliënten
Opstellen van een plan van aanpak / activiteitenplan n.a.v. een casus of eigen praktijksituatie. |
Dagbesteding MZ Thema 2/3
|
Bijhouden van een presentatie-map waarin de koppeling theorie en praktijk zichtbaar is; deze week: een map kopen/maken
|
|
2
|
De student kent de onderdelen van een activiteitenanalyse en kan de begrippen uitleggen.
De student oefent tijdens de les met de aangeboden techniek. De student kan een koppeling maken tussen lesinhoud en de uitvoerbaarheid van de techniek in de praktijk. De student weet wat een vaardigheidsanalyse inhoudt. De student niveau 4 oefent met het maken van een vaardigheidsanalyse |
Activiteitenanalyse :
-Prikkel -Appel -Appelwaarde -Zingeving: Genieten Erkenning Zelfvervulling Zelfverwerkelijking Betekenisvol zijn -Zinbeleving Materiaal en/of techniek studie Vaardigheidsanalyse Ontwikkelings- gebieden -Fysiologisch -Cognitief -Cultureel -Sociaal -Emotioneel |
Dagbesteding MZ Thema 2/3
|
Bijhouden van de presentatiemap: koppeling van de uitvoerbaarheid van de techniek in de eigen praktijk en in andere mogelijke beroepssituaties.
Toevoegen eigen gemaakte product (of een foto hiervan) met de gekozen techniek. |
|
3
|
De student oefent tijdens de les met de aangeboden techniek
De student kan een koppeling maken tussen lesinhoud en de uitvoerbaarheid van de techniek in de praktijk. De student doet kennis op van muziek, tekenen, handvaardigheid, textiele werkvormen en audiovisuele vorming. De student benoemt deelhandelingen. De niveau 4 student oefent met het maken van een activiteitenanalyse van de aangeboden activiteit. |
Materiaal en/of techniek studie
Koppeling maken tussen lesinhoud en de uitvoerbaarheid van de techniek in de praktijk. Activiteitenanalyse : -Prikkel -Appel -Appelwaarde -Zingeving: Genieten Erkenning Zelfvervulling Zelfverwerkelijking Betekenisvol zijn -Zinbeleving |
Dagbesteding MZ Thema 2/3
|
Bijhouden van de presentatiemap: koppeling van de uitvoerbaarheid van de techniek in de eigen praktijk en in andere mogelijke beroepssituaties.
Toevoegen eigen product (of foto hiervan) gemaakt met gekozen techniek. |
|
4
|
De student niveau 4 plant (met een groepje) een muzisch-agogische activiteit voor klasgenoten welke op een afgesproken tijdstip uitgevoerd zal worden. Hierbij wordt een plan van aanpak (inclusief deelhandelingen) en vaardigheidsanalyse gemaakt.
De student kan kennis van muziek, tekenen, handvaardigheid, textiele werkvormen, audiovisuele vorming toepassen Studenten niveau 3 oefenen tijdens de les met de aangeboden techniek. De student doet kennis op van muziek, tekenen, handvaardigheid, textiele werkvormen en audiovisuele vorming. De student kan een koppeling maken tussen lesinhoud en de uitvoerbaarheid van de techniek in de praktijk. |
Plan van Aanpak maken
Activiteitenanalyse maken Vaardigheidsanalyse maken Deelhandelingen Materiaal en/of techniek studie Koppeling maken tussen lesinhoud en de uitvoerbaarheid van de techniek in de praktijk |
Dagbesteding MZ Thema 2/3
Tip: Pasklaar activiteiten en begeleiding. |
Niveau 4:
Voorbereiden van de uit te voeren muzisch agogische activiteit. Maken van een Plan van aanpak, Activiteitenanalyse en vaardigheidsanalyse. Bijhouden van de presentatiemap: koppeling van de uitvoerbaarheid van de techniek in de eigen praktijk en in andere mogelijke beroepssituaties. Toevoegen eigen product (of foto hiervan) gemaakt met gekozen techniek. |
|
5
|
De student oefent tijdens de les met de aangeboden techniek waarbij arbeidsmatige producten centraal staan.
De student doet kennis op van muziek, tekenen, handvaardigheid, textiele werkvormen en audiovisuele vorming. De student kan arbeidsmatige activiteiten benoemen. De student kan benoemen wat een arbeidsmatig product is. De student kan benoemen wat een arbeidsmatig product verkoopbaar maakt. De student kan een arbeidsmatig product aanpassen tot verkoopbaar product. De student kan een koppeling maken tussen lesinhoud en de uitvoerbaarheid van de techniek in de praktijk. Voor niveau 4: De student kan een arbeidsmatige dagbesteding afstemmen op de mogelijkheden van de cliënt De student kan de kwaliteit van arbeidsmatig werk beoordelen. |
Materiaal en/of techniek studie:
Het maken van een verkoopbaar arbeidsmatig product Arbeidsmatige activiteiten .Verkoopbare producten .Seriewerk .Begroting .Werktekening .Routeschema. .industrieel werk .ambachtelijk werk .groenactiviteiten .onderhoudswerk .dienstverlening Koppeling maken tussen lesinhoud en de uitvoerbaarheid van de techniek in de praktijk Arbeidsmatige dagbesteding Kwaliteit van arbeidsmatig werken beoordelen. |
Dagbesteding MZ Thema 2/3
Tip: Arbeids- Activiteiten/ Cor Laming Tip: Pasklaar activiteiten en begeleiding. |
Bijhouden van een presentatie-map waarin deze week: het gemaakte arbeidsmatige product (of een foto hiervan) en beschreven mening over de verkoopbaarheid hiervan.
Enkel voor niveau 4: De student houdt een presentatiemap bij waarin deze week: de beschrijving van een arbeidsmatige activiteit met daarbij minimaal 2 mogelijke aanpassingen voor de doelgroep. Daarnaast een beoordeling van het eigen of door een klasgenoot gemaakt product op kwaliteit van arbeidsmatig werk. |
|
6
|
Voor niveau 3 en 4:
De student oefent tijdens de les met de aangeboden techniek, aangeboden door een groepje niveau 4 studenten (opdracht week 44) De student kan minimaal 4 belevingsgerichte activiteiten benoemen. De student kan een koppeling maken tussen lesinhoud en de uitvoerbaarheid van de techniek in de praktijk. |
Materiaal en/of techniek studie :
Belevingsgerichte activiteiten Koppeling maken tussen lesinhoud en de uitvoerbaarheid van de techniek in de praktijk |
Dagbesteding MZ Thema 2/3
Tip: Arbeids- activiteiten/ Cor Laming Tip: Pasklaar activiteiten en begeleiding. |
Bijhouden van de presentatiemap: koppeling van de uitvoerbaarheid van de techniek in de eigen praktijk en in andere mogelijke beroepssituaties.
Toevoegen eigen product (of foto hiervan) gemaakt met gekozen techniek. Voor het uitvoerende groepje: Plan van aanpak Activiteitenanalyse Vaardigheidsanalyse Evaluatieverslag. |
|
7
|
Voor niveau 3 en 4:
De student oefent tijdens de les met de aangeboden techniek, aangeboden door een groepje niveau 4 studenten (opdracht week 44) Voor niveau 4 (aanbieden activiteit): De student kiest de juiste materialen en middelen voor de activiteiten die zij organiseert en zorgt er tijdig voor dat de materialen en middelen onderhouden zijn. De student wijst de cliënt consequent op omgangsnormen, (gedrags)regels en normen en waarden; De student plant de activiteiten en acties die in het kader van werk, scholing en vrije tijd door de cliënt ondernomen zullen worden; |
Materiaal en/of techniek studie: ontwikkelingsgerichte activiteiten
Koppeling maken tussen lesinhoud en de uitvoerbaarheid van de techniek in de praktijk |
Dagbesteding MZ Thema 2/3
Tip: Arbeids- activiteiten/ Cor Laming Tip: Pasklaar activiteiten en begeleiding. |
Bijhouden van de presentatiemap: koppeling van de uitvoerbaarheid van de techniek in de eigen praktijk en in andere mogelijke beroepssituaties.
Toevoegen eigen product (of foto hiervan) gemaakt met gekozen techniek. |
|
8
|
Voor niveau 3 en 4:
De student oefent tijdens de les met de aangeboden techniek, aangeboden door een groepje niveau 4 studenten (opdracht week 44) Voor niveau 4 (aanbieden activiteit): De student kiest de juiste materialen en middelen voor de activiteiten die zij organiseert en zorgt er tijdig voor dat de materialen en middelen onderhouden zijn. De student wijst de cliënt consequent op omgangsnormen, (gedrags)regels en normen en waarden; De student plant de activiteiten en acties die in het kader van werk, scholing en vrije tijd door de cliënt ondernomen zullen worden; |
Materiaal en/of techniek studie
|
Dagbesteding MZ Thema 2/3
Tip: Arbeids- activiteiten/ Cor Laming Tip: Pasklaar activiteiten en begeleiding. |
Bijhouden van de presentatiemap: koppeling van de uitvoerbaarheid van de techniek in de eigen praktijk en in andere mogelijke beroepssituaties.
Toevoegen eigen product (of foto hiervan) gemaakt met gekozen techniek. Presentatie-map afmaken |
|
9
|
De student oefent tijdens de les met de aangeboden techniek,
Tentamen De student toont aan dat hij een maakt een koppeling heeft gemaakt tussen de diverse uitgevoerde technieken en de uitvoerbaarheid eigen praktijk en in andere mogelijke beroepssituaties. |
Materiaal en/of techniek studie
|
|
Presentatiemap:
.Deelhandelingen .Technieken gekoppeld aan eigen praktijk en andere beroepssituaties .Producten/foto’s Extra voor niveau 4: . Arbeidsmatige activiteit met 2 aanpassingen . PvA eigen activiteit, activiteitenanalyse, vaardigheidsanalyse, eveluatieverslag . Beoordeling arbeidsmatig product |
|
10
|
De student legt uit
hoe muzisch agogische activiteiten als middel ingezet kunnen worden om doelen van cliënten te behalen. De student adviseert de cliënt doelbewust om activiteiten op het gebied van werk, scholing of vrije tijd te ondernemen waarbij de eigen regie en eigen kracht wordt versterkt; |
Activiteiten als middel inzetten om doelen te behalen. Oefenen n.a.v. diverse cases.
Evaluatie week 40 t/m50 Vooruitblik week 50 t/m 60. Inleiding op ‘Een activiteiten programma inhoud geven met behulp van verschillende integratieve activiteiten’ |
Dagbesteding MZ Thema 2/3
Tip: Pasklaar activiteiten en begeleiding. |
Bestuderen Dagbesteding MZ thema 4/5
|
|
11
|
De student kiest de juiste materialen en middelen voor de activiteiten die zij organiseert en zorgt er tijdig voor dat de materialen en middelen onderhouden zijn.
De student legt uit hoe integratieve muzisch agogisch activiteiten als middel ingezet kunnen worden om doelen van cliënten te behalen. De student kan een geïntegreerde activiteit plannen en organiseren n.a.v. een vooraf vastgesteld thema (workshop) |
Introductieles
muzisch agogische integratieve activiteiten: recreatief zelfzorg adl/pdl/hdl ontwikkelingsgericht belevingsgericht educatief arbeidsmatig een workshop aan eigen klas plannen en organiseren thematisch werken |
Dagbesteding MZ Thema2/3
Hoofdstuk 7.7 ‘thematische activiteiten’ Eigen muzisch agogisch lesmateriaal docent integratieve activiteiten Tip: Pasklaar activiteiten en begeleiding. |
Bestuderen theorie.
Informatie zoeken omtrent gekozen thema. |
|
12
|
De student legt uit hoe integratieve muzisch agogisch activiteiten als middel ingezet kunnen worden om doelen van cliënten te behalen.
De student kiest de juiste materialen en middelen voor de activiteiten die zij organiseert en zorgt er tijdig voor dat de materialen en middelen onderhouden zijn. De student kan in samenwerking met klasgenoten een muzisch agogische activiteit plannen en organiseren (workshop) |
Een workshop aan
eigen klas plannen en organiseren Thematisch werken Een activiteiten programma inhoud geven met behulp van verschillende integratieve activiteiten |
Dagbesteding MZ Thema 2/3
Hoofdstuk 7.7 ‘thematische activiteiten’ Eigen muzisch agogisch lesmateriaal docent integratieve activiteiten |
Workshop
uitwerking: .Werkplan .Draaiboek .Noodscenario .PlanB .Picto’s .Budget .Veiligheid .Hygiëne .Arbo .Milieu .Ergonomie Bestuderen Dagbesteding MZ Thema 4/5 Aantekeningen en extra uitgereikt materiaal |
|
13
|
De student oefent tijdens de les met de aangeboden techniek
De student legt uit hoe geïntegreerde muzisch agogische activiteiten als middel ingezet kunnen worden om doelen van cliënten te behalen De student kiest de juiste materialen en middelen voor de activiteiten die zij organiseert en zorgt er tijdig voor dat de materialen en middelen onderhouden zijn. De student kan een grote muzisch agogische activiteit plannen en organiseren (workshop) |
Materiaal en/of techniek studie
Een activiteiten programma inhoud geven met behulp van verschillende integratieve activiteiten Een workshop aan eigen klas plannen en organiseren thematisch werken |
Dagbesteding MZ Thema 2/3
Hoofdstuk 7.7 ‘thematische activiteiten’ Eigen muzisch agogisch les materiaal docent integratieve activiteiten |
Bestuderen Dagbesteding MZ Thema 4/5
Aantekeningen en extra uitgereikt materiaal Bestuderen Dagbesteding MZ Thema 4/5 Aantekeningen en extra uitgereikt materiaal Workshop uitwerking .Werkplan .Draaiboek .Noodscenario .PlanB .Picto’s .Budget .Veiligheid .Hygiëne .Arbo .Milieu .Ergonomie |
|
14
|
De student oefent tijdens de les met de aangeboden techniek
De student kan een muzisch agogische activiteit plannen en organiseren (workshop) |
Materiaal en/of techniek studie
Workshopronde 1 |
Dagbesteding MZ Thema 2/3
Eigen muzisch agogisch lesmateriaal docent integratieve activiteiten |
|
|
15
|
De student oefent tijdens de les met de aangeboden techniek
De student kan een grote muzisch agogische activiteit plannen en organiseren (workshop) |
Materiaal en/of techniek studie
Workshopronde 2 |
Dagbesteding MZ Thema 2/3
|
|
|
16
|
De student oefent tijdens de les met de aangeboden techniek
De student legt uit hoe integratieve muzisch agogische activiteiten als middel ingezet kunnen worden om doelen van cliënten te behalen. De student kan een grote muzisch agogische activiteit plannen en organiseren (workshop) |
Materiaal en/of techniek studie
Workshopronde 3 |
Dagbesteding MZ Thema 2/3
Eigen muzisch agogisch lesmateriaal docent integratieve activiteiten |
|
|
17
|
De student oefent tijdens de les met de aangeboden techniek
De student legt uit hoe integratieve muzisch agogische activiteiten als middel ingezet kunnen worden om doelen van cliënten te behalen. De student kan een grote muzisch agogische activiteit plannen en organiseren (workshop) |
Materiaal en/of techniek studie
Workshopronde 4 |
Dagbesteding MZ Thema 2/3
Eigen muzisch agogisch lesmateriaal docent integratieve activiteiten |
|
|
18
|
De student oefent tijdens de les aan-geboden techniek
De student legt uit hoe integratieve muzisch agogische activiteiten als middel ingezet kunnen worden om doelen van cliënten te behalen. De student kan een grote muzisch agogische activiteit plannen en organiseren (workshop) |
Materiaal en/of techniek studie
Workshopronde 5 |
Dagbesteding
MZ Thema 2/3 Eigen muzisch agogisch lesmateriaal docent integratieve activiteiten |
|
|
19
|
De student oefent tijdens de les aan-geboden techniek
De student legt uit hoe integratieve muzisch agogische activiteiten als middel ingezet kunnen worden om doelen van cliënten te behalen. De student kan een grote muzisch agogische activiteit plannen en organiseren (workshop) |
Materiaal en/of techniek studie
Workshopronde 6 |
Dagbesteding
MZ Thema 2/3 Eigen muzisch agogisch lesmateriaal docent integratieve activiteiten |
|
|
20
|
De student toont aandacht voor de leefwereld van de cliënt en naastbetrokkenen;
|
Evalueren van de workshops, theorie uit dit semester koppelen aan ervaring tijdens de workshops.
Aandacht tonen voor de leefwereld van cliënt en naastbetrokkenen |
|
|